Vatta csapatai 2010. május 2-án vasárnap Bükkzsérc otthonába látogattak a soron következõ bajnoki labdarúgó mérkõzésük lejátszására. A 15 órakor kezdõdõ ifjúsági csapatok mérkõzését a bükkzséri ifisták 5-0 arányban nyerték meg.
A Bükkzsérc-Vatta felnõtt csapatok találkozója 17 órakor kezdõdött.

A bükkzsérciek alig 8 perc elteltével már meg is szerezték a vezetést, Murányi József találata révén egy gólos elõnyre tettek szert.
A 14. percben a bükkzsérciek tovább növelték elõnyüket, amikor Rémiás Róbert volt eredményes, így 2-0 lett az állás.
A 15. percben Szemán Péter talált be a vattai kapuba, így 3-0-ra változott az eredmény.
A 25. percben a játékvezetõ büntetõrúgást ítélt a bükkzsérciek javára mivel Bartók Béla szabálytalankodott saját 16-osán belül, amiért a bíró sárga lapot is felmutatott neki. A 11-est Szemán István értékesítette, így 4-0 lett az állás.
A 33. percben Tímár Norbert is elkönyvelhetett magának egy sárga lapot szabálytalan megmozdulását követõen.
A 37. percben a vattai csapatnak sikerült szépítenie, Juhos Tamás szerzett gólt csapatának ,így 4-1 lett az állás, amely egyben a félidei eredmény is maradt.
A 2. félidõbõl alig telt el pár perc, amikor a vattaiak kapusa, vida Gergõ szabálytalankodott a bükkzsérci támadóval olyan súlyos módon, hogy a bíró a piros lapot vette elõ és állította ki a játékost, így a vattaiak 10 fõre fogyatkoztak.
Az 54. percben azonban a bükkzsérciek ismét gót könyvelhettek el, ezúttal is Szemán István volt eredményes, amely által 5-1-re változott az állás.
A 60. percben a bükkzsérci csapat megszerezte 6. találatát is, amely ezúttal Seres András nevéhez fûzõdik.
A 70. percben Mikita józsef is feliratkozott a góllövõk névsorába, találata révén 7-1-re változott az eredmény.
A Bükkzsérc-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 7-1 maradt.