Mezőkeresztes - MVSC magyar kupa mérkőzés
2020. augusztus 28. péntek, 14:58

2020. augusztus 19-én lépett pályára a Magyar Kupa harmadik fordulójában Mezőkeresztes csapata. Az MVSC-Miskolc csapatát fogadták otthonukban, és a tét immár az volt, hogy az országos főtáblára kerülhetnek, a megye három legjobb csapata közül az egyikként. A találkozó 17 órakor vette kezdetét.

A 15. percben a keresztesiek büntető rúgást végezhettek el, a gólt Vámosi Csaba értékesítette.
A 37. percben Tekse Bence sárga lapot kapott.
A 44. percben Bakos Zsolt Sebastián és Ragó Bence kapott sárga lapot reklamációért.
A maradék játékidőben több gól nem született, így 1:0-s keresztesi vezetés mellett mehettek el pihenőre a csapatok.

Az 58. percben Nyeste György is sárga lapot kapott. A 66. percben Sajtos Norbert szerzett gólt csapatának.
A 69. percben Tekse Bence volt eredményes.
A 79. percben Madarasi Máté reklamációért kapott sárga lapot, Tasi Dominik pedig piros lapot köpésért.
 A 84. percben Borók Dániel szerzett gólt csapatának.
A 90. percben Nagy Dominik gólja révén a miskolciak szépítettek. A maradék játékidőben több gól nem született, így a Mezőkeresztes - MVSC – Miskolc kupameccs végeredménye 4:1 lett a keresztesiek javára. Ezzel az eredménnyel továbbjutottak az országos főtáblára, amivel Mezőkeresztes sporttörténetében is külön fejezetet nyitottak: a sorsolás eredményeként akár NB1-es egyesület is lehet az ellenfelük a következő fordulóban.