2010. március 28-án vasárnap Vatta ifjúsági és felnõtt csapatai hazai környezetben fogadták a szomszédos Emõd együtteseit.
Az ifjúsági együttesek találkozóját, amely 14 órakor vette kezdetét az emõdi ifisták 4-1 arányban nyerték meg.
A Vatta-Emõd felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 16 órakor kezdõdött.
Õsszel Emõdön mérkõzött meg egymással a két csapat, akkor az emõdiek 7-2 arányban gyõzték le a vattaiakat.

A 2. percben az emõdi csapat máris megszerezte a vezetést, Veres Gábor találata révén a vendégek egy gólos elõnyre tettek szert.
Az emõdieknek a 6. percben pedig máris sikerült tovább növelniük elõnyüket, ezúttal Schmidt Lajos volt eredményes, így 0-2-re változott a találkozó állása.
A 30. percben megszületett az emõdi csapat 3. találata is, ezúttal Ujj Róbert lõtt gólt, így 3-0-ra módosult az eredmény.
A 33. percben az emõdiek tovább növelték elõnyüket, Burai Gábor szerzett találatot csapatának, így 0-4-re változott a találkozó állása.
Az elsõ 45 percnek 4-0-ás emõdi elõny mellett vetett véget a játékvezetõ és így vette kezdetét a 2. félidõ.
Az 51. percben Ujj Róbert ismét betalált a vattai kapuba, így 0-5 lett az eredmény.
A 66. percben Vitárius Gyula is feliratkozott a góllövõk névsorába, találata révén már 6-0 volt az állás Emõd javára.
A hátra lévõ pár percben pedig már nem következett be változás az eredményen, így az Vatta-Emõd felnõtt bajnoki mérkõzés végeredménye tehát 0-6 maradt.