A Vattai Futball Club csapatai 2010. április 27-én szombaton Bogács otthonába látogattak. Az ifjúsági csapatok mérkõzése 15 órakor vette kezdetét.
A Bogács-Vatta felnõtt labdarúgó mérkõzés 17 órakor vette kezdetét.
A találkozó a vattai csapat helyzeteivel kezdõdött, õk alakítottak ki inkább lehetõségeket.

A középkezdést követõen a bogácsi ifisták máris megszerezték a vezetést, Bálint Attila szerzett gyors góljának köszönhetõen.
A bogácsiak a 15. percben tovább növelték elõnyüket, ismét Bálint Attila lõtt gólt, így 2-0 lett az állás.
Az elsõ félidõben a vattai ifisták próbálkozásai a gólszerzésre nem jártak eredménnyel, így a második 45 percet két gólos hazai elõny mellett kezdették meg a csapatok.
Az 51. percben a vattaiaknak sikerült szépíteniük, Nagy Péter találata 2-1-re változtatta az állást.
A bogácsiak azonban a 75. percben Bredák Dániel találata révén ismét 2 gólosra növelték elõnyüket, 3-1 lett az eredmény.
A 77. percben a bogácsiak megszerezték 4. találatukat is, amely ezúttal Prókai Máté nevéhez fûzõdik, így 4-1re változott a mérkõzés állása.
A 83. percben Bredák Dániel volt ismét eredményes, így 5-1-re módosította a találkozó eredményét.
A 88. percben a hazai ifisták még egy találatot elkönyvelhettek, Vásárhelyi Tamás gólja 6-1-re változtatta az állást.
A Bogács-Vatta ifjúsági labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 6-1 lett.

A 20. percben mutatta fel a bíró a mérkõzésen elõször a sárga lapot a vattai Vas Bélának gáncsolásért.
A vattai támadásoknak a 34. percben született meg az eredménye, ekkor K. Tóth Szabolcs lõtt gólt, így egy gólos elõnyre tettek szert a vendégek.
A gólt követõen az annak jogosságát reklamáló Petõ Attila pedig sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
A vattaiaknak még az elsõ játékrészben sikerült tovább növelni elõnyüket, Pelyhe László találata révén 2 gólos elõnyre tettek szert.
Az elsõ félidõ tehát 0-2-es állás mellett ért véget.
A 60. percben a játékvezetõ ismét elõvette a sárga lapját és mutatta fel a bogácsi Fehér Szabolcsnak szabálytalan szerelését követõen, majd 2 perccel késõbb a 62. percben pedig Béres Roland is hasonló színû játékvezetõi figyelmeztetésben részesült.
A 70. percben Huszár György állította meg szabálytalanul az ellenfelét így neki is sárga lapot mutatott fel a bíró, majd a 72. percben a vattai Pelyhe László is feliratkozott a sárga laposok közé.
A 76. percben K. Tóth Szabolcs szabálytalanodott ellenfelével, így õ is sárga lapot kapott.
A 80. percben a bogácsi Tóth Attila reklamált egy játékvezetõi ítéletet olyan súlyos módon, hogy a bíró piros lapot vette elõ és küldte idõ elõtt az öltözõbe a játékost.
A 83. percben a játékvezetõ 11-est ítélt a bogácsai csapat javára. A büntetõt Kovács gábor értékesítette, így szépítettek a hazaiak, 1-2 lett az állás.
A találkozóból még hátra lévõ alig 10 perc pedig már kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a hazaiak kiegyenlítsenek, így a Bogács-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye 1-2 maradt.