Vatta ifjúsági és felnõtt csapatai 2010. április 25-én vasárnap Sajószöged csapatait látták vendégül hazai környezetben. A 15 órakor kezdõdõ ifjúsági csapatok mérkõzését a szögedi ifisták 7-0 arányban nyerték meg.
A Vatta-Sajószöged felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 17 órakor kezdõdött.

A 8. percben máris változás következett be az eredményen, a szögediek szereztek vezetést, amikor Ternován Ferenc talált be a vattai kapuba.
A 10. percben pedig máris elõvette a sárga lapot a bíró és mutatta fel Majoros Attilának szabálytalan megmozdulását követõen.
A 30. percben a szögedi Koszta Ottó is elkönyvelhetett magának egy sárga lapot.
A 42. percben a sajószögedi csapat tovább növelte elõnyét, Lengyel Ákos találata révén 0-2-re változott a találkozó állása.
Az elsõ félidõben a vattaiaknak nem sikerült egyetlen egyszer sem betalálni az ellenfelük kapujába, így a félidei eredmény 0-2 volt.
Asz 50. percben büntetõrúgást ítélt a játékvezetõ a vattai csapat javára. A 11-est Német Attila értékesítette, így szépítettek a hazaiak 1-2 lett az állás.
A 65. percben a vattai Tímár Norbertnek mutatott fel sárga lapot a bíró.
A vattai csapat törekvéseinek az egyenlítésre a 66. percben lett meg az eredménye, ekkor Pelyhe László jutatta a vendégek kapujába a labdát, így 2-2 lett a találkozó állása.
A 75. percben pedig a vattai csapatnak sikerült megfordítani az eredményt, ismét Pelyhe László lõtt gólt, így 3-2re változott a mérkõzés eredménye.
A 86. percben a sajószögedi Vass Zsolt durva reklamálásáért piros lapot mutatott fel neki a játékvezetõ, így a szögediek 10 fõvel fejezték be a játékot.
A Vatta-Sajószöged felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 3-2-es vattai gyõzelem lett.