Vatta felnõtt csapata 2010. május 5-én szerdán 17 órai kezdettel Magyar Kupa selejtezõ mérkõzést játszott, amelynek keretében Mezõcsát csapatát fogadták hazai pályán.
Az erõviszonyoknak megfelelõen a mezõcsáti csapat helyzeteivel kezdõdött el a találkozó.

A mezõcsátiak negyed óra elteltével meg is szerezték a vezetést, amikor Bedécs László talált be a vattai kapuba.
A 18. percben pedig máris két gólosra növelték elõnyüket, ismét Bedécs László volt eredményes.
A 23. percben Paczók Károly találata révén a mezõcsátiak megszerezték 3. góljukat is, 0-3 lett a találkozó állása.
A vattaiak próbálkozásai a gólszerzésre nem jártak eredménnyel, így az elsõ félidõ 3 gólos mezõcsáti vezetés mellett ért véget.
A 2. félidõbõl is negyed óra telt el, amikor a csátiak negyedszer is betaláltak a vattaiak kapujába, Rontó Róbert gólja, 0-4-re változtatta a mérkõzés eredményét.
A mezõcsátiak a 89. percben még elkönyvelhettek egy találatot, amely ismét Rontó Róbert nevéhez fûzõdött
A Vatta-Mezõcsát Magyar Kupa labdarúgó mérkõzés végeredménye 0-5 maradt és így a csátiak várhatják a selejtezõk következõ sorsolását.