2010. május 22-én szombaton Vatta ifjúsági és felnõtt csapatai Nyírjes-Szirma otthonába utaztak a soron következõ bajnoki labdarúgó mérkõzésük lejátszására.
A felnõtt csapatok találkozója 17 órakor kezdõdött el.

A találkozót a vattai csapat nagy elszántsággal kezdte meg, az elsõ játékrészben szinte csak nekik voltak lehetõségeik, helyzeteik.
40 percnek kellett azonban eltelnie, hogy gólt könyvelhessenek el, ekkor Juhász Krisztián juttatta a hazaiak kapujába a labdát, így egy gólos elõnyre tettek szert a vattaiak.
Az elsõ félidõ tehát 0-1-es állás mellett ért véget.
A 2. félidõbõl pár perc telt el, amikor a vattaiaknak sikerült ismét vezetést gólt szerezni, azonban a játékvezetõ érvénytelenítette a találatot. Az ezt reklamáló Juhász Krisztiánnak pedig sárga lapot mutatott fel.
A második félidõben már mindként csapat elõtt adódott helyzet, mindkét oldalon voltak lehetõségek.
A 78. percben a hazai csapatnak Varga Péter találata révén sikerült kiegyenlítenie, 1-1 lett az állás.
A 80. percben a szirmai Beregszászi Csabának mutatott fel sárga lapot a játékvezetõ.
A 90. percben pedig a vattai Kõmûves Roland szabálytalan megmozdulását figyelmezette sárga lappal a játékvezetõ.
A Nyírjes-Szirma -Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 1-1 maradt.