2010. október 10-én vasárnap Mezõkeresztes csapata Vattára utazott a soron következõ bajnoki labdarúgó mérkõzésük lejátszására.
A felnõtt együttesek találkozója 15 órakor vette kezdetét.

A találkozó nagy iramban kezdõdött a két csapat felváltva alakított ki helyzeteket, mindkét oldalon voltak lehetõségek.
A vezetést a mezõkeresztesi csapatnak sikerült megszereznie, Tarnóczi András talált be a vattai kapuba, így 0-1 lett az állás.
A 32. percben azonban vatta csapatának máris sikerült kiegyenlítenie, Kõmûves János gólja 1-1-re változtatta az állást.
A 36. percben mutatta fel a bíró a mérkõzéserk elõször a sárga lapot Juhász Krisztiánnak sípszó utáni labdaerúgásért.
A 43. percben Kõmûves János is elkönyvelhetett magának egy sárga lapot.
Az elsõ félidõnek tehát 1-1 állás mellett vetett véget a játékvezetõ, így a két csapat egyenlõ eséllyel vághatott neki a 2. 45 percnek.
Az 52. percben a vattai Paczók Károly könyvelhetett el magának egy sárga lapot.
Az 53. percben a a vattai Juhos István is sárga játékvezetõi figyelmeztetésben részesült, valamint a játékvezetõ 11-est is ítélt a keresztesiek javára, mivel Juhos István szabálytalanságát a 16-oson bell követte el. A büntetõt Ficsor Richárd értékesítette, így vezetést szereztek a keresztesiek 2-1 lett az állás javukra.
A 74. percben Vass Tamás tovább növelte a két csapat közötti különbséget, gólja 1-3-ra változtatta az állást.
A 85. percben Baba József szabálytalan megmozdulását figyelmeztette sárga lappal a bíró.
A 2. félidõben a vattai csapat próbálkozásai a gólszerzésre nem jártak eredménnyel, így a Vatta-Mezõkeresztes felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 1-3 lett.