Ismét Mazsi - kupa Mezőnyárádon
Helyi Hírek (2013.) - Mezőnyárád
2013. február 13. szerda, 10:37
Meglehetősen hosszú múltra tekint vissza az úgynevezett Mazsi - kupa. Még 1984-ben támadt egy hajdúszoboszlói teniszrajongónak az az ötlete, hogy olyan emberek mérhessék össze tudásukat a teniszpályán, akik bizony már nem egy 20 éves és 60 kilós ifjú titán fürgeségével mozognak ütővel a kezükben.

Így aztán szerte az országban szerveződni kezdett az 50 év körüli, de mindenképp 100 kiló fölötti teniszezők tábora. Számtalan helyszínen találkoztak már a sportág súlyos egyéniségei, ha nem is feltétlenül a világhírességeket, hanem inkább a testméreteket értjük e jelző alatt. 2013-ban is megrendezésre került a versengés. A településen 1992 óta immár 21 éve rendezik meg ezt teniszbajnokságot. A 14 versenyző által alkotott 7 páros az ország számos pontjáról érkezett, hogy összemérhesse tudását a pályán. Versenyzők érkeztek Ceglédről, Budapestről, Zalaegerszegről, Hajdúszoboszlóról, illetve természetesen voltak játékosok Mezőnyárádról is. A mostani téli versenyt követően több szabadtéri mérkőzés is lesz az év többi részében, főleg azokon a helyeken ahonnan a teniszezők érkeztek. A hétvégi versenyen az alábbi eredmények születtek. Első helyen a FEKETE GYÖRGY, KALOCSAI PÉTER páros végzett, akik Ceglédről érkeztek. Második helyet a LUKÁCS ZOLTÁN, ANGYAL ISTVÁN Budapest - Cegléd páros szerezte meg, míg a dobogó harmadik fokára ketten is felállhattak GRÉCZI JÁNOS Budapestről és Ifj. VÁRNAI RÓBERT Mezőnyárádról, illetve a DR. PAPP JENŐ Hajdúszoboszlóról és TERSÉKI ZOLTÁN Budapestről.