Mezőkeresztes - Szerencs női kézilabda mérkőzés - összefoglaló
2014. november 24. hétfő, 01:00
November 15.-én délután 5 órai kezdettel került sor az újonnan, szeptemberben alakult Mezőkeresztesi Női Kézilabda Csapat első hazai meccsére. A csapatban, mely hosszútávú tervekkel, utánpótlásra építkezve jött létre, jelenleg kb. 30-an edzenek. Terveik között szerepel egy komolyabb NB2-es csapat építése is. Jelenleg október 5.-étől a Borsod megyei női bajnokságban is részt vesznek. Ez alkalommal a tavalyi bajnok, Szerencs csapata volt az ellenfél. Az első félidőben igen szoros küzdelem alakult ki. Az első gólokat a szerencsiek szerezték, de utána a keresztesiek elkezdtek felzárkózni.

Az első félidőben igen szoros a küzdelem, a két csapat szinte felváltva szerez pontokat.
A 20. percben Szerencs csapata kicsit ráerősít és egymás után több gólt is szereznek.
Az első félidő végére Mezőkeresztes 4 pontos hátrányba került, az eredmény 10:16 Szerencs javára.
A 2. félidő elején Szerencs csapata egyre jobban ráerősít és már 9 ponttal vezet.
Az 5. percben, Mezőkeresztes elkezd felzárkózni és egymás után 3 gólt is sikerül bevinnie.
A 17. percben Mezőkeresztes 7 méteres bedobást végez, ami nem sikerül, de a kipattanó labdát elkapva, gyönyörű gólt szerez.
A 20. percebn, Szerencs Csapata ismét felerősít, de Mezőkeresztes igyekszik tartani a tempót és felváltva szereznek gólokat a szoros küzdelemben.
A 2. félidő végén Mezőkereztes alig 3 ponttal lemradva zárta a mérkőzést, az eredmény 24:27 lett Szerencs javára.

ifj. Palatics Attila, a mezőkeresztesi csapat vezetője így értékelte a meccset:
"Remek hangulatú mérkőzésen kiválóan küzdött csapatunk, sikerült megnehezíteni a rutinosabb vendégek dolgát. A második félidőben a kezdeti hibákat ki tudtuk javítani így maradt szoros az összecsapás. A mérkőzés képe alapján nem sok hiányzott ahhoz, hogy legyőzzük a listavezetőt. Köszönjük a szurkolóink támogatását!"