A katolikus egyház az idei évben ünnepli a fatimai jelenések 100. évfordulóját, amely során országszerte számos rendezvénnyel emlékeznek meg a Szűzanya 1917-ben a portugáliai Fatimában történt megjelenéséről. Így az idei évet a katolikus egyház jubileumi évként ünnepli. A közelmúltban a bükkábrányi Supola házaspár zarándokolt el a kegyhelyre, ahonnét egy Mária szoborral tértek haza. A szobrot a helyi egyházközségnek ajándékozták és a katolikus templom főoltára mellett a szentélyben kapott helyet. Az adományozók ezáltal nem csak magát a szobrot, hanem a kegyhely lelkiségét is szerették volna közkinccsé tenni a közösségben.
Hirdetés_______________________________________________________________________
 
A szobor felszentelésére november 13 -án, hétfőn került sor egy szentmise keretében. A szentmisét celebrálta és a szobrot felszentelte Juhász Imre újfehértói plébános, aki a zarándoklat lelki vezetője is volt. Az egyházközségben egyébként egy évvel ezelőtt fatimai imacsoport is alakult, melynek tagjai minden hónap 13-án jönnek össze közös imádkozásra.
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com