2010. június 13-án vasárnap Vatta ifjúsági és felbõtt csapatai hazai környezetben fogadták Szentistván együtteseit.
Az ifjúsági csapatok mérkõzése 1-1-es gólarányú döntetlennel ért véget.
A Vatta- Szentistván felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 17 órakor kezdõdött el.

A mérkõzésen negyed óra elteltével már meg is született az elsõ találata a vattai csapat szerezte meg a vezetést, Offenbecker József találata révén egy gólos elõnyre tettek szert.
Az elsõ félidõ hátra lévõ részében mindkét csapat elõtt adódtak helyzetek, azonban sem a vattaiaknak további gólok szerzése, sem a szentistvániaknak az egyenlítés nem sikerült, így az elsõ félidõ egy gólos vattai vezetés mellett ért véget.
A 60. percben a vattaiaknak sikerült két gólosra növelni a két csapat közötti különbséget, Vas Béla szabadrúgásgólja 2-0-ra változtatta az állást.
A 70. percben ismét a vattaiak könyvelhettek el újabb találatot, ezúttal ismét Offenbecker József volt eredményes, így 3-0 lett a találkozó eredménye.
A szentistváni együttesnek csupán a 88. percben sikerült szépítenie, amiokor koncz Balázs szerzett gólt, így 3-1-re változtatta a mérkõzés állását.
A Vatta-Szentistván felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 3-1 maradt.