Október utolsó vasárnapján, 31-én a Megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság közép csoportjában szereplő Vatta csapata Sajósenyére utazott.
Az ifjúsági csapatok mérkőzését a sajósenyei ifisták 4-1 arányban nyerték meg.
A Sajósenye - Vatta felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés 13 óra 30 perckor vette kezdetét.

A mérkőzésen már a 6. percben megszületett az első találat a vattaiak szereztek vezetést Pelyhe László gólja révén.
A 21. percben a vattaiak előnye két gólosra nőtt, Juhos Tamás juttatta a senyei kapuba a labdát, így 0-2 lett az állás.
A 37. percben a sajósenyei csapatnak sikerült szépítenie, Sugár Szabolcs találata révén 1-2-re módosult a találkozó eredménye.
A senyei csapatnak még az első félidőben sikerült kiegyenlítenie, Váradi Norbert gólja 2-2-re változtatta a találkozó állását.
Az első félidő tehát 2-2-es állás mellet ért véget, és így a 2. 45 percet egyenlő eséllyel kezdhették meg a csapatok.
A 49. percben a senyeiek átvették a vezetést, Janó Zoltán talált be a vattai kapuba, így 3-2 lett az állás.
Az 58. percben Illés Tamás megszerezte a senyeiek 4. találatát is, így 4-2 lett az eredmény.
A 67. percben Janó Zoltán ismét betalált a vattai kapuba, gólja 5-2-re módosította az állást.
A 73. percben a sajósenyei Fehér Attila ugrott neki hátulról ellenfelének és lökte el. Ezért a mozdulatáért a bíró egyből a piros lapot vette elő a zsebéből és küldte idő előtt az öltözőbe a játékost.
A 76. percben a vattaiaknak sikerült gólt szerezni, Kőműves János találata révén 5-3-ra módosult az eredmény.
A hátra lévő időben a vattaiaknak már nem sikerült több találatot elkönyvelniük, így a Sajósenye-Vatta felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés végeredménye tehát 5-3 maradt.