Harsányban ülésezett a B-A-Z Megyei Értéktár Bizottság

News image

A Harsányi Sópince adott otthont a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Értéktár Bizottság első kihelyezett ülésének február 1-jén. A tanácskozás alkalmával a bizottság tagjai elfogadták a 2015. II. félévi tevékenységéről szóló beszámolót és a következő ...

Tóth István | 2016 Február 3, Szerda | Megtekintés: 550 | Hozzászólás

Vidékfejlesztés az európai uniós pályázatok tükrében

News image

1500 milliárd forint uniós forrás áll rendelkezésre vidékfejlesztésre a következő 2014-2020-as európai uniós pályázati ciklusban. 2016-tól konzorciumban, összefogva más gazdasági szereplőkkel lesz érdemes pályázni. Az így beadott projektek eseté...

Tóth István | 2016 Február 2, Kedd | Megtekintés: 444 | Hozzászólás

Sikeres a harsányi otthonteremtési program

News image

Egyre többen veszik igénybe a Harsány Község Önkormányzata által biztosított otthonteremtési támogatásokat. A népszerű, családokat támogató program részeként kedvezményes árú építési telkeket, valamint lakásvásárláshoz és építkezéshez anyagi tám...

Bodzán Gábor | 2015 Máj. 11, Hétfő | Megtekintés: 656 | Hozzászólás

Harsányba látogatott Dr. Ternyák Csaba egri érsek

News image

Harsányba látogatott Dr. Ternyák Csaba egri érsek május 9-én. A főpapi szentmisén mindannyiunk számára iránymutató, bíztató gondolatok hangoztak el. A szertartás keretében 7 fiatal vette fel a bérmálás szentségét. A látogatás végén Érsek Atya me...

Bodzán Gábor | 2015 Máj. 11, Hétfő | Megtekintés: 626 | Hozzászólás

Mentős focitorna Harsányban

News image

Harsányban bármi is történhetett volna a április 11-én, szombaton biztos, hogy egy-két percen belül ott lett volna a mentő. Hogy miért is? Mert a Borsod-Abaúj-Zemlén megyei mentőállomások labdarúgó-csapatai településünk műfüves focipályáján mért...

Bodzán Gábor | 2015 Április 14, Kedd | Megtekintés: 556 | Hozzászólás

Családbarát település Harsány

News image

Harsány Község Önkormányzata a közelmúltban több, előremutató, családokat támogató döntést hozott. A térség egyik legdinamikusabban fejlődő települése, az elmúlt években közel 1,4 milliárd forintot fordított községfejlesztésre. A község ezért mo...

Bodzán Gábor | 2015 Február 17, Kedd | Megtekintés: 752 | Hozzászólás

Megnyílt a kibővített Harsányi Sópince

News image

December 10-étől bővített alapterülettel és szolgáltatásokkal várja a gyógyulni vágyókat a Harsányi Sópince. Az immár 40 tonna parajdi sóból kialakított sópince fertőtlenítő hatású levegője tisztítja a tüdőt, kiválóan alkalmas az asztma és más ...

Bodzán Gábor | 2014 December 10, Szerda | Megtekintés: 720 | Hozzászólás

Megújult a konyha Harsányban

News image

Ünnepélyes keretek között átadták át a felújított községi konyhát Harsányban. Az önkormányzat pályázatának, valamint a Belügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásának köszönhetően közel 23 millió forintból újulhatott meg a 28 ...

Bodzán Gábor | 2014 December 8, Hétfő | Megtekintés: 505 | Hozzászólás

A harsányi ízeknek nincs párja

News image

Első helyen végzett Harsány csapata Budapesten a Vajdahunyad várában megrendezett III. Szürkemarha Vigadalom főzőversenyén. A két napos, meghívásos gasztronómiai viadalon először a szürkemarha elkészítésének innovatív, majd hagyományos módját k...

Bodzán Gábor | 2014 Szeptember 15, Hétfő | Megtekintés: 862 | Hozzászólás

20 évet vártak a sportöltözőre

News image

Jó ütemben halad a Harsányi SE sportöltözőjének építése. A kivitelezést végző cég az alapozást követő falazási munkálatokat végzi. Az önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően közel húszéves álma válik valóra Harsány sportszerető lakóinak....

Bodzán Gábor | 2014 Szeptember 4, Csütörtök | Megtekintés: 814 | Hozzászólás

Jó ütemben folyik a termelés a harsányi helyhatóság biomas

News image

Jó ütemben folyik a termelés a harsányi helyhatóság biomassza-előállító üzemében. Egy 460 m2 alapterületű üzemcsarnokot került a közelmúltban a községi helyhatóság tulajdonába. Azóta a termelő egységben állítják elő és tárolják az intézmények f...

Bodzán Gábor | 2014 Augusztus 11, Hétfő | Megtekintés: 917 | Hozzászólás

Egészségcentrum és útátadás Harsányban

News image

  Befejeződtek Harsány új egészségügyi centrumának felújítási és bővítési munkálatai, illtetve elkészült a 2515. Számú út harsányon áthaladó út 3,9 kilométeres szakaszának teljes  felújítása. A két beruházás összértéke több mint 320 milli...

Vukovich Ákos | 2014 Augusztus 8, Péntek | Megtekintés: 889 | Hozzászólás

Készül a földalatti kápolna Harsányban

News image

Tovább épül, bővül, új tetőt kap a komoly népszerűségnek örvendő, országosan egyedülálló Harsányi Sópince. Az új sópince-ágban mágnes terápiás gyógyításra alkalmas relaxációs kamrát és egy földalatti kápolnát alakít ki az önkormányzat. A kápoln...

Bodzán Gábor | 2014 Július 31, Csütörtök | Megtekintés: 819 | Hozzászólás

Óvodafejlesztés Harsány községben

News image

17.106.820 Ft értékű pályázat valósult meg a harsányi óvodában 2014-ben. Az Európai Uniós támogatás révén eszközbeszerzésre, továbbképzésekre, családi napok szervezésére került sor. Harsány Község Önkormányzatának TÁMOP-3.1.11-12/2-2012-0040...

Vukovich Ákos | 2014 Július 5, Szombat | Megtekintés: 312 | Hozzászólás

Elkezdődött a 2515 számú, Harsányon áthaladó út felújítása

News image

Elkezdődött a 2515 számú, Harsányon áthaladó út felújítása. A projekt keretében közel 4 kilométernyi szakasz kap új aszfaltburkolatot a Kisgyőri elágazástól Harsány végéig. A beruházás értéke 261 millió 600 ezer forint. „Ez egy olyan fejl...

Bodzán Gábor | 2014 Június 28, Szombat | Megtekintés: 1022 | Hozzászólás

Megkezdődött a komposztáló-ládák kiosztása Harsányban

News image

Az önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően házi komposztási technológia bevezetésére nyílik lehetőség a településen. A szelektív szemétgyűjtés mellett, a pályázatnak köszönhetően megvalósulhat a községben a kerti- és konyhai zöld hulladék...

Bodzán Gábor | 2014 Június 19, Csütörtök | Megtekintés: 1017 | Hozzászólás

Állampolgári eskütétellel ünnepelték a Nemzeti Összetartoz

News image

Állampolgári eskütétellel ünnepelték a Nemzeti Összetartozás Napját Harsányban. Megható és felemelő pillanata volt a színvonalas ünnepségnek, amikor az Erdélyből származó Kelemen család Szabó Gergely polgármester előtt letette az állampolgárság...

Bodzán Gábor | 2014 Június 5, Csütörtök | Megtekintés: 872 | Hozzászólás

Utazás Kiállítás - bemutatkozott Harsány

News image

Harsány önkormányzata első alkalommal vett részt az Utazás Kiállításon Budapesten, mely az ország egyik legszínvonalasabb és legnépszerűbb idegenforgalmi seregszemléje. A harsányi standon Nagyné Sir Ildikó és Szilvási Mária népszerűsítette a tel...

Bodzán Gábor | 2014 Március 4, Kedd | Megtekintés: 1129 | Hozzászólás

KREAPONT létesült Harsányban

News image

KREAPONT közösségfejlesztő és információs pont létesült Harsányban. A Közösségi Házban megvalósult fejlesztést Szabó Gergely polgármester adta át február 6-án. A nyertes pályázat eredményeként létrehozott közösségi fórum célja az hogy a helyi k...

Bodzán Gábor | 2014 Február 11, Kedd | Megtekintés: 1100 | Hozzászólás

Házi komposztálás Harsányban

News image

Az önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően házi komposztási technológia bevezetésére nyílik lehetőség Harsányban. A községben 280 db komposztládát osztanak szét, melynek szakszerű használatára képzést és projektnapokat szerveznek. A szele...

Bodzán Gábor | 2013 December 23, Hétfő | Megtekintés: 1086 | Hozzászólás

Új tetőt kap, és helytörténeti gyűjteménnyel bővül a Harsá

News image

Az önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően új tetőt kap a 250 méter hosszú, 4 ágú, egykori uradalmi dézsmapincében, 20 tonna parajdi só beépítésével létrehozott, és a közelmúltban átadott Harsányi Sópince terméskőből kirakott borháza. A ...

Bodzán Gábor | 2013 December 23, Hétfő | Megtekintés: 1166 | Hozzászólás

Sópince nyílt Harsányban

News image

Megható, a magyarságot, a nemzeti összetartozást jelképező ünnepség keretében adták át a Harsányi Sópincét november 29-én. A rendezvény elején Szabó Gergely, a település polgármestere elmondta, hogy új éltre kelt a hatalmas, összesen 250 méter ...

Bodzán Gábor | 2013 December 2, Hétfő | Megtekintés: 1234 | Hozzászólás

Megújult, modern óvoda Harsányban

News image

Tállai András önkormányzati államtitkár, országgyűlési képviselő és Szabó Gergely polgármester ünnepélyes keretek között adta át a Harsányi Hársfavirág Óvoda új épületszárnyát. Tállai András köszöntőjében hangsúlyozta, hogy hatalmas fejlődés me...

Bodzán Gábor | 2013 November 8, Péntek | Megtekintés: 1102 | Hozzászólás

XIV. Szüreti Nap Harsányban

News image

Verőfényes őszi napon XIV. alkalommal rendezte meg Harsány Község Önkormányzata és a Harsányi Kéknefelejcs Népdalkör Egyesület a Szüreti Napot szeptember 28-án. A rendezvény három helyszínen népdalkörök, néptáncosok, fúvósok, a harsányi óvodáso...

Bodzán Gábor | 2013 Október 2, Szerda | Megtekintés: 1574 | Hozzászólás

Komplex tehetséggondozás Harsányban

News image

Megkezdődött a Harsányi Tehetségpont égisze alatt a harsányi tehetséggondozás kereteinek, programjainak, tematikájának elkészítése. A tehetségfejlesztő program kidolgozásáról Sarka Ferenc a Magyar Tehetséggondozó Társaság alelnöke tartott szakma...

Bodzán Gábor | 2013 Szeptember 12, Csütörtök | Megtekintés: 777 | Hozzászólás

Termelői piac nyílik Harsányban

News image

Szeptember 14-én, szombaton termelői piac nyitja meg kapuit Harsány község központjában. Régi vágyunk válik ezzel valóra mutat büszkén a 3 méteres piacra hívogató táblára Szabó Gergely polgármester. A vidékfejlesztés lehetőségét vizsgálva figye...

Bodzán Gábor | 2013 Szeptember 12, Csütörtök | Megtekintés: 862 | Hozzászólás

Hatalmas érdeklődés a I. Harsányi Szürkemarha Fesztiválon

News image

Hatalmas volt az érdeklődés I. Harsányi Szürkemarha Fesztivál programjai iránt. A 2013. augusztus 17-én hagyományőrző szándékkal megrendezett nagyszabású fesztiválon közel 5000 fő vett részt, száz főzőcsapat mérte össze tudását, a Benke László o...

Bodzán Gábor | 2013 Augusztus 22, Csütörtök | Megtekintés: 1038 | Hozzászólás

Önkormányzati aratás Harsányban

News image

Learatta búzáját a harsányi önkormányzat. A Szociális Földprogram keretében 2,5 hektáron vetettek gabonát az önkormányzat mezőgazdasági munkásai, melyen több mint 6 tonna jó minőségű búza termett. A takarmányt az önkormányzat sertéstelepén nevelke...

Vukovich Ákos | 2013 Július 23, Kedd | Megtekintés: 760 | Hozzászólás

Épül, szépül a harsányi óvoda

News image

A terveknek megfelelően, jó ütemben halad a Harsányi Hársfavirág Óvoda bővítése és felújítása. A szakemberek már beépítették az új szárny nyílászáróit, jelenleg szigetelési, burkolási, festés-előkészítési munkák zajlanak. A település önkormányza...

Bodzán Gábor | 2013 Július 11, Csütörtök | Megtekintés: 768 | Hozzászólás

Egészségügyi centrum Harsányban

News image

Mintegy 60 millió forintból újul meg a harsányi orvosi rendelő. Az önkormányzat által benyújtott Európai Uniós pályázat pozitív elbírálásáról a napokban értesítették községünk vezetőit. A beruházás eredményeként teljesen átalakul az épület. Az ...

Bodzán Gábor | 2013 Június 4, Kedd | Megtekintés: 700 | Hozzászólás

 • Elsöprő magyar siker Olaszországban

  Magas rangú állami kitüntetést kapott Olaszország Köztársasági Elnökétől és első díjat nyert a Harsányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola diákjai és a Kiss Kata Zenekar által bemutatott, „A Zene Benned van!” elnevezésű oktatási program

 • Elkezdődött a harsányi óvodafejlesztés

  Szeptemberben egy teljes mértékben megújult óvoda várja a gyerekeket, pedagógusokat Harsányban. Az enyhébb időjárás beköszöntével megkezdődhettek az óvodabővítési munkák a településen. A fejlesztésekre 117 millió forintot nyert az önkormányzat.

 • Harsányi gyerekek a Tehetség Ünnepén

  Magyarország soros európai uniós elnökségének idején 2011-ben fogadták el azt a nyilatkozatot, melyben magyar javaslatra minden évben március 25-én, Bartók Béla születésnapján rendezik meg az EU országaiban az Európai Tehetségnapot. Hazánkban

 • A zene benned van - oktatási program Harsányban

  A Legjobb családi koncert 2012. közönségdíjas Kiss Kata Zenekar által kidolgozott A zene benned van című tanórán kívüli oktatási program Harsány Község Önkormányzatának anyagi hozzájárulásának köszönhetően 2013. február 1-jétől elindul a települ

 • Új Közösségi Házat avattak Harsányban

  Január 22-én az ország minden részén megemlékezéseket tartottak a Magyar Kultúra Napja alkalmából. Nemvolt ez máshogy Harsányban sem. Egy volt általános iskola épületéből átalakított Közösségi Házat avattak, amelyben több kiállítóterem, könyvtá

 • Olcsóbb fűtés a harsányi hivatalban

  Újabb energetikai korszerűsítés vette kezdetét a harsányi Polgármesteri Hivatalban. A 2010. év végén megvalósított nyílászárócsere és épületszigetelés után aprítékkal működő kazán beépítésével kívánják tovább csökkenteni a fűtésszámlát Harsányba

 • Megújult, modern könyvtárat használhatnak a harsányiak

  A közelmúltban átalakított és teljességében új arculatot kapott valamikori iskolaépületben kapott helyet Harsány község új közösségi könyvtára. Nem csak maga az épület lett azonban modernebb, szélesebb igényeket kiszolgáló színfoltja a községnek

 • Új szupermarket nyílt Harsányban

  Modern, színvonalas 600 négyzetméter alapterületű, parkolókkal ellátott áruházat adott át Szabó Gergely polgármester és Tóth László vezérigazgató december 7-én Harsányban. A vásárlók nagy örömmel és megelégedéssel vették birtokba az új szuperma

 • Több százmillió forintos fejlesztés Harsányban

  Munkagépek, állványok, brigádok, és számos dolgos kéz jellemzi Harsány mindennapjait. Az önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően 5 új szegélykővel ellátott út épül a településen. Az utakhoz tartozó vízlevezető árkok is megújulnak, és több

 • Újabb iskolafejlesztés Harsányban

  A végéhez közeledik a harsányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Napköziotthonos Óvoda fejlesztése, felújítása. A szeptemberi tanévkezdésre befejeződő beruházásra 85 millió forintot nyert uniós pályázaton a település, amelynek iskolája az Embe

 • Újabb iskolafejlesztés Harsányban

  Megkezdődött a harsányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Napköziotthonos Óvoda újabb nagyszabású fejlesztése, felújítása. Az önkormányzat, mint fenntartó 2011-ben 56 millió forintból újította fel az oktatási intézmény belsejét, melyet az idén tö

 • 8 millió könyvtárfejlesztésre Harsányban

  A Községi Könyvtár informatikai fejlesztésére nyert 8.000.000 forint támogatást Harsány Község Önkormányzata. A projekt célja a községi könyvtár mai kor elvárásai szerinti működését biztosítani, modern informatikai eszközállomány beszerzésével és

 • Harsányi hírek - 2012. május

  A harsányi iskola lesz a központ   Oktatási tanácskozás színhelye volt Harsány Közösségi Háza 2012. április 27-én. Bogács, Bükkábrány, Kistokaj és Harsány községek részéről polgármesterek és intézményvezetők vettek részt azon a találkozón

 • Vetőmagosztás Harsányban

  Harsány Község Önkormányzata más sikeres országos program mintájára, a Szociális Földprogrammal összhangban 2012. április 11-én vetőmag-csomagokat osztott szét a Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatásban (FHT) részesülők között, akiknek havi jöv

 • Víz Világnapja a harsányi általános iskolában

  Öko iskolai programjaink részeként iskolánkban 2012. március 24-én emlékeztünk meg a víz világnapjáról. Reggel minden tanulónk kék ruhában érkezett az iskolába, ezzel is felhívtuk a figyelmet a víz fontosságára. Az első órákban az osztályfőnökö

 • ÖKOiskola Harsányban - A jövő oktatási intézménye

  A jövő záloga gyermekeink nevelése, oktatása. Ennek jegyében szeptembertől teljesen átalakul a harsányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Napköziotthonos Óvoda. A gyönyörű természeti környezetben fekvő település iskolája számos területen egyedi

 • Tábor Harsányban

  Minden tavaly nyáron kezdődött el… Még a napközis táborunk ideje alatt forgattunk egy filmet, melyre nagyon büszkék voltunk, az alkotók, és a szereplők egyaránt. Úgy gondoltuk, hogy megéri az elkészült filmünk, hogy egy gyerekeknek létreh

 • Nagysikerű bábelőadás Harsányban

  Az Önkormányzat szervezésében Herczeg Mária bábelőadására március 25-én 16 órai kezdettel került sor a több mint 100 fő befogadására alkalmassá tett kis iskola épületében. Az előadást ingyen tekinthették meg a harsányi gyerekek. Nagy öröm volt l

next
prev
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com